
De grote vakantie is voorbij en het grote gezever gaat weer beginnen. We zijn met z’n allen weer een beetje bekomen van Griekse bosbranden, Sloveense modderstromen en Italiaanse Hagelstenen en kennelijk helemaal klaar voor een lekker potje mopperen via de (a)sociale kanalen die tot onze beschikking staan. Kortom… daar gaan weer. Een zolderkamertjesheld (overduidelijk nog in ernstige onzekerheid over zijn eigen geaardheid) moppert met griezelige gretigheid over een opgelapt gaybrapad en een regenboogvlaggetje in deze stad. Hij beklaagt zich zelfs over het feit dat hij daar nu voortaan omheen moet lopen… kennelijk uit angst dat zo’n gekleurd zebrapad hem op ondeugende ideeën brengt. Mijn advies: kies van te voren één kleur en huppel via die strepen naar de overkant.
We gaan verder: een gefrustreerde buitenwijker roept maar weer eens dat er in de Dordtse binnenstad (waar hij sinds de Boerenoorlog kennelijk nooit meer geweest is) helemaal niks te beleven valt: er vinden hier 200 evenementen per jaar plaats en we hebben hier méér terrassen dan ooit tevoren. Die zaten afgelopen weekend trouwens bommetje vol.
Oh ja… en dan is er nog de lokale politicus Dan van Leeuwen. Die wisselt sneller van partij dan van onderbroek. Zijn politieke wandelroute? Eh… eerst PVV, dan FVD en nu is hij ineens fanatiek volgeling van de grote griezelgoeroe Wybren (zelf trouwens ook een fanatiek onderbroekenwisselaar) en diens kersverse bralpartijtje BVNL. ,,Nee, bij deze club voel ik me écht thuis’’, aldus Van Leeuwen die over een half jaar ongetwijfeld aansluiting zoekt bij de Partij voor Ongehoorde Droeftoeters (POD).
Nog meer? Ja hoor… méér dan in deze column past. De mooiste was echter de klacht onder een artikel in deze krant over een ‘regen’ van vallende sterren, die vorige week – ja ook in Dordt – te zien was. ,,Waarom organiseren ze nou altijd zoiets als het bewolkt is?’’ luidde de reactie van een wel héél verontwaardigde lezer. Spoedgevalletje Stichting Correlatie, vrees ik.