
Om een burgeroorlog te voorkomen komt Sinterklaas vandaag op verschillende locaties op ons eiland aan. U kunt kiezen uit een arsenaal van gevarieerde intochtvarianten met ondermeer genderneutrale goedheiligmannen, non-binaire pietermanknechten en milieuvriendelijke vervoersmiddelen. Verder zijn er speciale aankomsten met glutenvrije pepernoten, suikervrije suikerharten, veganistische marsepeinen biggetjes, prikkelarme welkomstliedjes en slavernijvrije chocoladeletters die voor laaggeletterden goed leesbaar zijn. De kleurtjes van Piet verschillen per aankomstkade, alsmede de aandrijving van de ingezette stoomboten. Die varen niet écht op stoom, maar om tóch de illusie te wekken dat de wereld in de afgelopen halve eeuw niet ál te zeer veranderd is, zijn deze elektrische boten voorzien van een schoorsteen. De kinderen die hierover, tijdens een lesmiddag op school, geïnformeerd zijn hebben beloofd dit niet aan hun ouders te vertellen.
Voor boze ouders en grootouders, die nog altijd niet kunnen verkroppen dat de Pieten niet meer egaal zwart zijn, heeft de organisatie speciale gesprekscontainers ingericht alwaar een aantal voor deze gelegenheid geselecteerde kinderen (eveneens in gevarieerde kleurstellingen) de opvoeders uitleggen dat de kleur van Piet niet relevant is en dat ze moeten kappen met hun eeuwige gejengel op Facebook. ,,Nee, zwart doen we vandaag de dag gewoon niet meer, want dat ligt uitermate gevoelig voor op z’n minst acht leerlingen in onze klas en het feest is uiteindelijk bedoeld voor iedereen toch? Wat ons betreft is die flapdrol pimpelpaars, maar zolang ‘ie een beetje met lekkernijen blijft schuiven kan ons dat eigenlijk geen pepernoot schelen’’, aldus Miesje (7) die, eerder deze week, een interview afgaf in een speciaal voor de intocht samengestelde voorlichtingsfolder.
PS. Voor volwassenen die willen vasthouden aan de roede, zijn er op de diverse kades kleine containers geplaatst. Die zijn herkenbaar aan de roodkleurige verlichting. De alhier ingezette Pieten doen hun werk op vrijwillige basis. Een kleine bijdrage is dus welkom. Pinnen mag.